Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego z obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z powodu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamysł porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy źródło światła jest jednorodne, owo jest znany w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, o ile chodzi o projektowanie oraz oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, aliści daje punkt widzenia na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest bez liku mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru tudzież skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, aby zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten kategoria urządzenia posiada stałą oś poziomą a ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten odmiana jest wyposażony w stałą oś pionową a dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób wersja A jak tudzież odmiana B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów wersja jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten odmiana charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać, iż model C jest kultowy w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten wariant struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl temat biorąc, ów klasa jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe i błyszczenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był skondensowany opis zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci trwać w dużym stopniu lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Post