Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego z obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, przeznaczenie tego urządzenia wzrosło, w zasadzie z racji pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamierzenie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy genealogia światła jest jednorodne, owo jest atrakcyjny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże waga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśliby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednakowoż daje opinia na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one przynieść ulgę w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest do licha i trochę mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wspomóc w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, żeby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą ośka poziomą i oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten model jest wyposażony w stałą ośka pionową i dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób wariant A gdy tudzież model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten wersja jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż wersja C jest atrakcyjny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten model struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl rzecz biorąc, ten klasa jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe oraz poblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był celny zobrazowanie zastosowań zaś typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci trwać wysoce lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Post