Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został wykonany na technologii Blockchain oraz pewnie został uruchomiony w 2009 roku za pomocą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów być może pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, ażeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że wypłata nagle spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, skoro nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, bo jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl tudzież stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto a z jakiej przyczyny nie pożądane byłoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz w następnej kolejności o tyle o ile 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – tym samym użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, iżby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej kiedy bank, by wydawać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain natomiast w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie natomiast przywłaszczenie kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na szybki zarobek, zaś później pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili masa badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest ulokować swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, dlatego że zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, gdyby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w przyszłości dominuje na rynku kryptowalut, atoli jego uczestnictwo naraz spadł z 90% aż do 38%, zaś Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły a przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl permanentnie dominuje na rynku kryptowalut, aliści nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy zastanowić się w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz podczas gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas kiedy kilka lat temu nie było bez trudu nabywać kryptowaluty, ale w tym momencie użytkownicy mają co niemiara dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka i Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę tudzież wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin spośród portfela tylko, tymczasem nie odkąd innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna a sprzedaży, oraz użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę za wykonanie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i zapłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin tudzież przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się ale wręcz Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na rozwój spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin natomiast innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, tak aby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami oprócz handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe zakup natomiast sprzedaż wprost przeciwnie Bitcoinów, w toku gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś jeżeli pasuje dama aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu poczta elektroniczna oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, można nawiązać kupiectwo monetami ich wyboru.

Related Post