Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został wykonany na technologii Blockchain zaś bodaj został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów przypadkiem utrzymywać się wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie podczas gdy Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, ażeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie zaś starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że opłata nagle spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, gdyż jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem a zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR i ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby natomiast czemu nie powinno się wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a później coś koło tego 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w takim razie użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, by przekazać kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej gdy bank, iżby wydawać kapitał z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain a poniekąd zerowe szanse na włamanie tudzież przywłaszczenie kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś odtąd pada ofiarą szumu bańki i traci swoje pieniądze. Lepiej jest, tak aby użytkownicy przeprowadzili multum badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze porządnie jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, jako że zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśliby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w dalszym ciągu dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż jego udział nagle spadł spośród 90% do 38%, tudzież Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple ni stąd ni zowąd wzrosły zaś przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl bezustannie dominuje na rynku kryptowalut, lecz nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy pomyśleć w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz zanieść poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie tudzież podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy nieco lat temu nie było bez trudności kupić kryptowaluty, niemniej jednak chwilowo użytkownicy mają moc dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portfel a Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę a sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin spośród portfela tylko, tymczasem nie od chwili innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna tudzież sprzedaży, i użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę za wykonanie transakcji.

W 2017 roku twórcza postawa Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i danina Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin i przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay owo dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się lecz wciąż Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na rozbudowa z innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin a innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, tak aby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie a sprzedaż lecz Bitcoinów, na przestrzeni jak na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież o ile pasuje płeć słaba aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu poczta elektroniczna natomiast podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone rozpocząć handel monetami ich wyboru.

Related Post