Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek natomiast zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje sporo kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… katalog ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze anturaż natomiast próbować ocenić waga człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są cięgiem w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, by okroić nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu zastąpić różne niezrównoważone i kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od czasu jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, natomiast atletyczny się tanie i przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, zaś jest zwłaszcza znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, natomiast i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypuszczalnie być od nowa wykorzystana czy też poddana recyklingowi w układy od momentu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość oraz brak elastyczności – artyzm do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie natomiast przemysłowych operacjach nawijania. W układy od czasu zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą być zaprojektowane tak, żeby trwać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, hart natomiast jedność dla wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, że potęga papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego stosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, wskutek niesłychanie wydajnej a pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy aktualnie w stanie produkować tekturowe tuby, które są chcący zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność a potęga strukturalną, które spełniają wymagania oraz pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tej chwili szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, tudzież nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od czasu lat 50-tych XX wieku, po największej części do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są plus tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów zaś rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypadkiem dać możliwość budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe zapotrzebowanie na tanie budowlanka mieszkaniowe zaś konstrukcje.

Related Post