Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym oraz jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby natomiast pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest jak gonienie przez listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz z wykorzystaniem kwatera z właścicielem albo agentem wynajmu oraz ustalić, azali są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu natomiast gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż jederman izba ma otwierane otwór okienny wcale duże, by jest dozwolone było dzięki nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się natomiast że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, żeby upewnić się, iż otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to plus dobra okazja, ażeby sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet i pod spodem zaś naokoło każdego zlewu, iżby upewnić się, że guzik nie jest wilgotne bądź nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się porządnie tudzież że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę tudzież zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, aby sprawdzić napór wody zaś temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy również twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na rodzaj prysznica, który będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, aby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik oraz piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę natomiast suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, poprawnie utrzymana i dostępna lecz wciąż gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy radio albo zegar, by sprawdzić gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post