Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym oraz jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby tudzież pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest jak gonienie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pomocą apartament spośród właścicielem albo agentem wynajmu zaś ustalić, azali są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu zaś gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku a inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż jederman pokój ma otwierane okno dosyć duże, tak aby jest dozwolone było dzięki nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi oraz okna
Upewnij się, że wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne a nie chwieją się zaś iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna tudzież drzwi, ażeby upewnić się, iż otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to także włość okazja, tak aby sprawdzić, bądź nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet natomiast u dołu natomiast około każdego zlewu, iżby upewnić się, że nico nie jest wilgotne lub nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się prawidłowo tudzież iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę zaś zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, żeby stwierdzić przymus wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż podobnie twoja człon ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypuszczalnie przyczyniać się na rodzaj prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę tudzież suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana oraz dostępna na to samo dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego podczas gdy nadajnik czy też zegar, iżby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz a włącz wszystkie wyłączniki ścienne, żeby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post