Wskazówki, podczas gdy torpedować kradzieży tożsamości

Jest to rodzaj przestępstwa, w którym kadry wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe a obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To prawdopodobnie przyczynić się poważne opały gwoli Ciebie natomiast gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, albowiem 7+ milionów ludzi w Wuj Sam szczątki ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność może narazić Cię na opresja finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione u dołu w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, by bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy również w największym stopniu zaufanych tudzież wiarygodnych informacji, ażeby odradzić kradzieży tożsamości tutaj zamierzenie w tym blogu.
Zapobiegać zanim kradzieżą tożsamości
Aby powstrzymać kradzieży tożsamości w dole znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, żeby uniemożliwić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty blisko sobie dzięki skończony czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, kiedy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, gdyby są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie VPN, bowiem dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój skrót bankowy tudzież fakturę, aby uporządkować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia dolny poziom bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont oraz używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie natomiast jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się explicite z dostawcą usług oraz zamroź swoją kartę kredytową.
Warto posługiwać się z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków tudzież innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozdrobnić karty kredytowe, faktury podatkowe, wiedza śmieci tudzież bez liku innych rzeczy. Mogą one również anihilować płyty CD tudzież DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na anulowanie informacji spośród nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą być one kolejny raz złożone. Te maszyny można łatwo kupować w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od chwili drzwi aż do drzwi zaś dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie gdy twoje bio na profilach publicznych natomiast rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe zaś inne. Nierozpoznane linki owo spam, kadry używają tego, aby utrzymywać się dopuszczenie do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeżeli ich nie rozpoznałeś.

Related Post